top of page
Blog: Blog2

"Positive vibes only", yeni nesil dışavurumcular

Updated: Apr 9, 2020


Özgün ve özgür olmak şahane ama insanlık şimdilerde bunu dikkat çekmek üzerine kullanıyor. Dolayısıyla o an ne moda ise hemen hiç vakit kaybetmeden en cüretkar biçimde adapte ediyorlar kendilerini.

2020 lerin başındayız ve tabii ki yeni nesil Influencer kitlesi Pandemik Virüs salgınını fırsat bilmekte gecikmiyor. Belki çok insan aç, marketler boş ama onlar mutlu gibi.


Muhtemelen alıştıkları ürün tanıtma sistemine esiri olmuşlar. Kimileri için duyarsız, ve işi gücü giyinmek olarak algılanırken, kimisi için eğlence ve komedi anlamına gelebilir


Bunu yaparken en büyük mottoları ise 'Positive Vibes Only', Nedir bu olumlu olma takıntısı derseniz, kendilerini ve psikolojilerini haklı çıkarmak için dünya dertlerini bir kenara bırakıp sadece eğlence üzerine kurulan hayatı temsil etmek istemeleri.


Hayatta sürekli mutlu olmak ne kadar mümkün olabilir ki?

Olamaz , varoluş amacımızda bu değil kanımca, hayatı bir bütün olarak karşılamak ve her türlü yaşanacak duyguları kabul etmek bizi daha sağlıklı bireyler yapar.2020 Dünya virüs salgını ile savaşırken; geriye kalan sağlar için yaşam farklı bir paralelde devam ediyor gibi. İşte modanın "New Gen" üzerindeki etkisi;

Moda kültürü genel olarak renk ve neşeyi ve eğlenceyi temsil ediyor. Stresi ve enerjiyi dışavurma, duygularını orataya çıkarma hali gibi düşünebiliriz. Buraya kadar herşey normal.


Ancak bu eğlence anlayışına hiç ara vermeden devam etmek oldukça zarar verici olabilir. Moda bir dışavurum aracıdır. Duygularımızı dışa yansıtma aracı. Durum analizi yapmak adına bu bilgiyi kullanırsak; şimdilerde dünya çıldırmış olmalı.


Özellikle 2015 sonrası modanın; aşırı renkli, abartılı ve uyumsuzluk içinde olduğunu görebilirsiniz. Bu da ağırlıkta yeni jenarasyonun aklının çok karışık ve stresli olduğuna işaret ediyor.

 


Bu kadar umarsız ve kendine aşıkmış gibi süslenme ihtiyacı insan fantezilerin bir yansıması gibi.

Duyarsızlaşan ve çıldırmış gibi giyinen bir neslin iz düşümünü yaparken, hangi gerçekliğin içindeyiz? diyorum. Ve bazen de simülasyon içindeymişiz gibi hissediyorum.

 


0 comments

Comentários


bottom of page