top of page
benan bal

Kreatif Direktör
 

Erkek giyim ve stil platformuma hoş geldin! 15 yıl önce tasarımcı olarak başladığım kariyerime kendi platformumda kaldığım yerden devam ediyorum.

 

Tasarımdan stil danışmanlığına ünlülerin stillerini güncelleyerek geçiş yaptım. Mustafa Sandal, Murat Boz, Murat Dalkılıç, Mabel Matiz bu isimlerden bir kaçıydı. 

Tasarım kariyerim ise lüks erkek giyim markaları ile şekillendi. 2009'da Tween markası baş tasarımcısı olarak uluslararası ilk deneyimimi kazanmış oldum. Kısa süre sonra, 2012'de kendi markamı oluşturmaya karar verdim. Türkiye'de ve İtalya'da yaklaşık 5 yıl kadar koleksiyonumu tanıtma fırsatım oldu. Bu dönem kariyerimdeki en tatmin olduğum dönemdi.

2016'da Milano'da gerçekleşen Woolmark Prize Uluslarası Genç tasarımcı markalarının arasına kabul edildim.Tam o yıllarda Beymen erkek baş tasarımcısı olarak profesyonel hayatıma devam ettim. 

2020 yılı itibariyle içerik üreticisi olarak karşınızdayım. Kişiye özel danışmanlık hizmetlerini ve içeriklerimi inceleyebilir; erkek stilinde kendine değer katmaya bu platformda benimle birlikte devam edebilirsin. -Benan Bal

*bu bölümde geçmiş koleksiyonlarımı inceleyebilirsin.

bottom of page