top of page
Blog: Blog2

Nick Wooster Stili

Updated: Oct 8, 2020

Erkek giyiminin modern temsilcisi, tüm giyim kurallarını baştan yazabilecek estetik yeteneğe sahip bir ikon.

Erkek Moda dünyasını yakından takip edenler Nick Wooster'ı Pitti sokaklarında çokça görmüştür. Oldukça sakin, kendinden emin ve tarz bir görünüme sahip. Bir çok erkek markası ile işbirlikleri yapıyor, hiç bir yere bağlı çalışmıyor. Kendisi modern bir karakter.

Oldukça göz dolduran tarzını birlikte incleyelim.


Nick, orjinal pantolonlarıyla meşhur. Genellikle bol kesim bol pilili ve diz altı serisini çok kullanıyor.


1. Bu kombinde klasik giyimi, bermuda pantolonu ile yeniden yorumladığını görüyoruz. Klasik slim fit bir pantolon tercih etseydi standart bir görünüme sahip olucaktı.

2. En sevdiğim kombinlerinden bir tanesi, tamamen yeni bir görünüm.

Japon kesim gömlek ceket, altına vazgeçmediği bisiklet yaka beyaz tişörtü ve orijinal gri bermuda pantolonu.

Kauçuk yüksek taban klasik ayakkabısı ve gözlükleriyle hatasız bir görünüme sahip.

Silüet olarak üçgen formları daha çok tercih ediyor.

3. Deve tüyü (camel) rengini palto ve yelekte tercih ettiğini görüyoruz. Ayakkabı ve pardesü rengi aynı olsun diye takıntılı davranan kimseler vardır. Onun genellikle tercih ettiği bir şey olmamasına rağmen burada çarpıcı bir kullanım yapmış.


Kaşmir, el dikişi tekniği ile üretilen özel bir palto, aynı renk kaşmir&yün triko yelek ve yün antrasit kargo pantolon aynı renk yün çorap uyumu harika görünüyor.
Bol kesim ayaklara kadar uzun bir pardesü yakası asimetrik kürk ile asi, siyah balıkçı yaka kazağı ile modern, kargo pantolonuyla ise avcı, savaşçı bir görünüme sahip. Bağcıksız askeri botları punk esintileri taşıyor. Bu kombin tamamıyla göz doyurucu.


Detaylarında ise çok dengeli seçimleri var. Wooster'ın aksesuar kullanımı genellikle nokta atışı ve sade oluyor. Efsane gözlükleri de incelenmeye değer ayrı bir konu.

0 comments

Comments


bottom of page