top of page
Blog: Blog2

Özgün Erkek Stili, Editorial

Updated: Nov 2, 2021

Erkek giyiminde sadeliğe ulaşmak en zor konu başlıklarından biri olmuştur. Bir çoğumuz iyi ve etkili bir dolaba sahip olmak isteriz, peki nasıl ve nerden başlamalı?

Alışveriş yapmak günümüzde hem kolay hem de karmaşık hale geldi.

Artık istediğimiz ne varsa üretiliyor, eskisi gibi çok yüksek miktarlarda harcamalar yapmaya gerek kalmadı, ancak çok ama çok seçenek var.


Bu çılgınlık içinde kendimizi dengelemek, tüketmemek önemli. Yeterince marka, kumaş ve kalıp bilgisine sahip olursanız sade bir dolaba sahip olmak için ilk adımı atmış olursunuz.


Creative Director: Benan Bal /Yazı: Benan Bal / Fotoğraf: Can Karaca


1. Yeşilin en güzel tonu ile monokrom bir şıklık yaratın

Yeşil renk doğanın en büyük parçası ve erkek dolabında olması gereken renklerden bir tanesidir. Özellikle haki rengi her fırsatta vurguluyorum. Ancak bu sezonun önerisi (hunter green) orman yeşili ile total bir kombin önerisinde bulundum.

Takı tercihlerinizi özel markalardan yapın, size özel olsun. Ayakkabı ise, karakterinizle ilgili ipuçları verdiğinden seçimlerinizi dikkatli yapın. Bu kombinde ciddi bir görünümü sporlaştırmak istediğim için Puma'nın 2021 yaz sezonu modellerinden birini kullandım.


ürün detayları (tıkla)

2. Bahar ve yaz aylarının ideal tasarımlardan biri : Keten takım

Keten kumaş son dönemde atağa geçti. Her dolapta bir kaç parça keten ürün bulunuyor. Doğal elyaf olması bedenimize iyi gelirken, hava alan yapısı adeta üstümüzde yokmuş hissi veriyor. Negatif yanı ise kırışmaya yatkın olması ve bir anda salaş durması olabilir. Kalıp ve kumaşını çok sevdiğimiz üst kalitede bir takım örneği sunuyorum. Genç bir marka olan "LE CLE" bizlere sade ve şık tasarımlar ile farklı seçenekler hazırlamış, mutlaka göz atmanızı isterim.


 

"Stil danışmanı, tasarımcı Benan Bal ve diğer ekip arkadaşlarımızdan danışmanlık almak için randevu talebinde bulunabilirsiniz"

 
3. Kendinize has bir yaşam stiliniz varsa özgürlüğün keyfini çıkarın

Klasik bir duruşunuz yoksa daha özgür ruhlu biriyseniz seçimleriniz de sizin gibi özgürdür. Rahat kesim, ipeksi viskon kumaş gömlek ve keten pantolonun uyumu harika bir seçenek. Dikkat etmeniz gereken detaylardan biriyse kumaş ve kalıp seçimi.

Spor ayakkabıyı şehir içinde, espadril ve sandaletli kombini ise sahil kasabasında hayal edebiliriz.

Özünde ne farkeder sonuçta özgürsünüz nasıl eserse o yönde akmaya devam...4. Yarı ciddi stiller son dönemde yükselişe geçti

Yaşadığımız yüzyıl ciddiyetin yerini samimiyete bırakırken, yeni stiller ortaya çıkmaya başlıyor. Sadelikten yana bir tavır sergilerken, kombinlerinize heyecan katmak isterseniz bu öneri tam size göre. Yeni nesil bir ceket ile (vatkasız, hafif, kırışmaz) bol kesim bir pantolonu kombinlemeyi hayal edelim mi?

Bir Türk markası olan "Academia" son 15 yıldır hayatımızda ama bir çoğumuz bilmiyoruz. Beymen Group bünyesinde tasarlanıyor ve yüzde yüz Türk üretimi. Erkek koleksiyonu ise şahane, mutlaka göz atın.

 

ürün detayları için (tıkla)

0 comments

Comments


bottom of page