top of page
Blog: Blog2

Stephen Curry Stili

Updated: Dec 13, 2021


Tutku, strateji, aksiyon, duygu yönetimi, oyun kurucu özelliklerini geliştiren insanların genel anlamda başarılı olduğunu görüyoruz.

Dünyanın en değerli basketbol oyuncusu stili ile de göz dolduruyor. Golden State Warriors ile 45 milyon dolarlık anlaşma ile rekor bir kazanca sahip. 1988 doğumlu 33 yaşındaki genç oyuncu dolu başarılara imza atmış.


Tarzı ile de oldukça göz önünde olan oyuncunun stilini sizinle paylaşmak istiyorum;


Klasik vizon rengi takım elbisenin şaşırtıcı bir şekilde renkli bir kazakla nasıl üst seviyeye taşınabileceğinin bir örneğini görüyoruz. özellikle çorap seçimi zordur. burda takım kumaşı ve ayakkabı arasında çok iyi bir ton seçimi yapılmış.


Aslında oldukça spor ve sıradan bir kombin gibi duruyor. Tam bir amerikan stili diyebiliriz. Trenchcoat seçimi bu stili bir üst seviyeye taşımış. Lacivert, bordo ve koyu yeşilin tonları oldukça uyumlu. 18-25 yaş arası erkekler için iyi bir kombin önerisi olabilir.

Burda tam olarak bir NBA star görüyoruz. Stilinde şaşırtıcı renkler ve dokular bir araya geldiğinde enerji yükselmeye başlıyor. Doğru kalıp ve materyal seçimide oldukça önemli. Özellikle Türkiye'de bu denli özenilmiş stilleri pek göremiyoruz. Star'ların ışığını yansıtacak özenilmiş tarzların etkisi çok başka oluyor.


Oldukça sıradan, burada en etkileyici olan ceketin kalıbı rengi. Alt kısım üstten tamamen kopuk, evden 5 dk da hazırlanıp çıkmış olma ihtimali yüksek. Stephen ne giyse yakışabilecek olan erkek tiplerinden bir tanesi, dolayısıyla duruşundan ötürü kombinin kötü olması çok göze çarpmamış.


Sade ve şık! Bu basitlikte olan takımlamaları bir çok erkeğe yakıştırıyorum. Ceketin dokusu cashmere içerdiği için oldukça yumuşak ve ılık bir görünüme sahip. Jean pantolonu ise taşlanmamış lacivert olması stilini daha klasiklerştiriyor, en sevdiğim modellerden bir tanesi her erkeğin dolabında olmalı.


Çok hatalı bir smokin, papyon çok uyumsuz. Smokin ceketinin yaka formu çok ince ve kalitesiz, üstüne göre yapılmamış gibi. İyi formdaki takımlarda ön düğme kapalıyken ceket göğsü kırılmaz. Bu stil biraz hayal kırıklığı oldu. 3. sınıf bir görünüm ile kendinizi aşağı çekmek istemiyorsanız, özellikle davetlere en az 1 ay öncesinden hazır olmanızda fayda var. :)

0 comments

Recent Posts

See All

Bình luận


bottom of page