top of page
Blog: Blog2

ZEGNA:Modern Dünyanın En İlham verici Klasik İtalyan Markası

Updated: Dec 1, 2021

Ermenegildo Zegna, 1910 yılında dünyanın en güzel kumaşlarını yaratma hayaliyle Kuzey İtalya'nın Trivero kasabasında şirketini kurdu. O zamandan bu yana İtalya'nın en tanınmış aile şirketlerinden biri haline geldi. Şirket şu anda üçüncü nesil tarafından yönetiliyor; CEO olarak Gildo, Başkan Paolo ve Fondazione Zegna'nın Başkanı Anna. Bugün dördüncü nesil şirkete girdi ve yeniliklere devam ediyor.
Zegna ailesi, ürün kalitesinin ancak bir "güzellik kültürü", çevreye ve yerel topluluklara da saygı duyması gereken bir kültür olduğunda gelişebileceği fikri ile ilerledi.


Oasi Ormanı: 110 yıl önce Trivero bölgesinde ağaçlandırma projesi bugün devasa bir orman haline gelmiş. Bu harika fikrin, markanın vizyoner olduğunun bir ispatı olarak görebiliriz.
Kumaş üreticileri olarak yola çıkan Zegna, 1980'de hazır giyime geçiş yaptı. İlk butiğini Paris’te, ardından Londra ve Milano’daki dükkanlar hayata geçti. 1991 yılında Pekin'de butiğini açtığında, Çin'de açılan ilk lüks erkek giyim markası olmuş. Ermenegildo Zegna, şu anda dünya çapında 100'den fazla ülkede 500'den fazla mağazayı kapsayan bir perakende ağıyla lüks erkek giyiminde dünya lideri olarak görülüyor.2021 yılında 110.yılını kutlayan şirket,

2017 yılında ünlü tasarımcı Alessandro Sartori ile anlaşmıştı. Zegna markası koleksiyonlarına modern erkeğin en üst kalite ile buluştuğu, klasik erkek giyiminin kurallarının baştan yazıldığı yeni bir bakış açısı ile yoluna devam ediyor.

Alessandro vizyonuyla markaya yüksek değer katmaya devam ediyor. Tasarım hayatına Calvin Klein‘da Tom Ford’un asistanı olarak başlıyor. Zegna’dan ilk iş teklifini aldığında yolları ayrılmış. Ardından Berluti markasının kreatif direktörlüğünü yapıyor. Uzun bir aradan sonra 2017’de Zegna‘nın başına geçti. Bugünlerde kariyerinin zirvesinde diyebiliriz. Klasik giyimin duygusunu yaşatırken, “ What Makes a Man” başlığı altında kurgulanan kısa filmler ile gentilmen erkeğin tanımını güncelledi, algımızı tazeledi.Alessandro Sartori, Creative Director
Zegna 2019, fashion show:
 

Tasarımcı, Kreatif Danışman Benan Bal: Stil Danışmanlığı randevu talebi için tıkla1


0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page